سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - Tuesday 24 April 2018
کد خبر : 1763
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۹

۲۰ میلیارد تومان برای سرویس های بهداشتی

بحران کمبود سرویس های بهداشتی یکی از دغدغه های بخش گردشگری است چنانکه قرار است به زودی گروهی از خیرین طرحی برای رفع این معضل اجرایی کنند.

dsfr_104_1434449890 (1)

گردش مگ:سالهاست صنعت گردشگری با بحران کمبود سرویسهای بهداشتی رو به رو است. چنان که نبود سرویس بهداشتی در مسیرهای گردشگری از یک سو و رعایت نشدن اصول تعمیر و نگهداری آن از دیگر سو سبب شده تا مسافران داخلی و خارجی با مشکلات بسیار دراین خصوص روبه رو شوند.

 

از این رو، مجمع مرکزی خیرین نمازخانه ساز و کارآفرینهای سرویسهای خدماتی – رفاهی کشور در صدد نصب کانکسهای پیشرفته در اقصی نقاط ایران و پایتخت بر آمده است.

 

امیررضا هادی دبیر همایش خیرین با اشاره به آنکه ایران به کشور بدون سرویس های بهداشتی شناخته شده است گفت: «در سطح شهر شاهد گردشگران نگرانی هستیم که به دلیل نبود سرویس های بهداشتی با مشکلات بسیار روبه رو می شوند. این درحالی است که طرح جانمایی کانکس های سرویس بهداشتی از دو سال پیش توسط شهرداری مطرح شده بود که تاکنون ناتمام باقی ماند.»

به گفته او، طرح ملی سرویس های بهداشتی و نمازخانه با در نظر گرفتن فروشگاه تبدیل به یک مجموعه مستقل شده است ادامه داد: «این طرح ۲۴ ساعته خواهد بود و هزینه های تعمیر و نگهداری آن توسط فروشگاه تامین خواهد شد. چنانکه با عملیاتی شدن این طرح اشتغال دائم برای ۶ تا ۱۰ نفر ایجاد خواهد شد.»

 

بنابر اظهارات بانیان این طرح، بانوان بی سرپرست و بد سرپرست در این بخش فعال خواهند شد و یک فرآیند فاینانس برای آن در نظر گرفته شده است. تاکنون نمونه های این طرح در استان های تهران، قزوین و دماوند به مرحله ظهور رسیده است. البته در تهران تنها کانکس های سرویس بهداشتی بدون فروشگاه نصب شده است و مسئولان در انتظار دریافت بازخورد آن هستند.

 

هادی همچنین به حمایت ۲۰ میلیارد تومانی خیرین از این طرح اشاره کرد و گفت: «باتوجه به آنکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متولی این بخش در مسیر های گردشگری است صحبتهایی با مسئولان داشتیم که موافقتهای خود را اعلام کردند اما در شهرها با شهرداری ها به توافق رسیدیم و قراردادی ۲۰ ساله برای تحقق این امر امضا کردیم.»

 

به گفته بانیان این طرح، تاکنون ۱۵۰ کانکس سرویس بهداشتی در سطح شهر تهران نصب شده است. این طرح در دماوند با ۵ کانکس و در قزوین با ۲۵ کانکس در قالب گسترده تر نصب شده استمنبع : ناموجود

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 33
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات